Nieuws
PDF Print E-mail
maandag, 16 augustus 2010 15:29

La Sonrisa Naranja wordt gefilmd.

 

Deze week bezoekt een filmteam in opdracht van de VARA La Sonrisa Naranja in Guayaquil. Dit team maakt eenaantal filmpjes over de gezondheidssituatie in Midden en Zuid Amerika.

De bedoeling is dat dit filmmateriaal in de loop van september vertoond zal worden op een conferentie van de Verenigde Naties. Aansluitend zal de VARA het filmmateriaal ook uitzenden via haar internetkanaal www.joop.nl.

 
PDF Print E-mail
maandag, 16 augustus 2010 15:15

Stagiaire bij La Sonrisa Naranja

 

Het team van La Sonrisa Naranja zal gedurende een jaar versterkt worden met een een stagiaire van een Amerikaanse Christelijke organisatie. Deze organisatieheeft al meer mensen in de wijk aan het werk . Aaron is van plan om een medische studie te gaan volgen en het leek hem goed om daaraan voorafgaand een jaar vrijwilligers werk te doen. Na een korte opleiding zal hij ingezet gaan worden op lichte medische taken zoals verband aanleggen en bloed afnemen.

 
PDF Print E-mail
zondag, 30 mei 2010 13:11

Aswolk over Guayaquil

 

 

 

Door de uitbarsting van de vulkaan Tungurahua wordt Guayaquil geteisterd door een aswolk die het dagelijkse leven ernstig verstoort. Scholen zijn gesloten, het vliegveld is gesloten en door het beperkte zicht ondervindt ook het verkeer ernstige hinder (zie foto).

Ook het werk van La Sonrisa Naranja ondervindt hinder. Juist in dit weekend is er weer een gezondheidsactie waarbij de allerarmsten weer een gratis consult krijgen en indien nodig voorzien worden van de nodige basismedicijnen. Door de situatie is het niet aangenaam om buitenshuis te verblijven, waardoor de wachtkamer overvol is. Gelukkig is de wachtkamer bij de laatste verbouwing aanzienlijk vergroot. Verwacht wordt dat het aantal patiënten met ademhalingsproblemen aanzienlijk toe zal nemen.

 
PDF Print E-mail
maandag, 15 maart 2010 11:34

La Sonrisa Naranja officieel vaccinatiepunt.

 

Binnenkort zal La Sonrisa Naranja door de Ecuadoriaanse overheid aangewezen worden als officieel vaccinatiepunt in de wijk.

Dit betekent dat kinderen in de wijk, hun door de overheid verstrekte vaccinaties kunnen ophalen. In de praktijk zal dit gaan betekenen dat meer kinderen gevaccineerd zullen worden omdat de vaccinaties in de wijk beschikbaar komen.

In de praktijk zijn nu veel kinderen niet of slechts gedeeltelijk gevaccineerd omdat ouders, door de verre reis naar het vaccinatiepunt er vaak niet toe komen om hun kind te laten vaccineren.

Om in de toekomst de vaccins te kunnen bewaren heeft de stichting een prachtige nieuwe koelkast aangeschaft.

 
PDF Print E-mail
zondag, 07 februari 2010 10:34

Het wordt weer druk....

 

De komende drie dagen worden er weer "La Sonrisa Naranja dagen" gehouden: dagen waarop wel 200 mensen gratis onderzocht worden en waarop zij ook de benodigde basismedicijnen gratis meekrijgen. Ieder krijgt ook anti parasitaire medicatie mee, waarmee bloedarmoede kan worden voorkomen. Ook de tandarts doet mee. Al met al drukke dagen voor Gonzalo en Els en hun team.

 
<< Start < Vorige 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Volgende > Einde >>

Pagina 1 van 10
La Sonrisa Naranja, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting